İsmail Kartal’dan Galibiyet Sonrası İtiraf: Günlerce düşündüm

Fenerbahçe, UEFA Konferans Ligi Son 16 Turu ilk maçında Union Saint Gilloise ile kozlarını paylaştı. Lotto Park’ta oynanan müsabakada Sarı-Lacivertli takım, 3-0’lık skorla sahadan ayrıldı.

“EN KÜÇÜK DETAYLARA BİLE DİKKAT ETTİK”

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktör İsmail Kartal, açıklamalarda bulundu. Kartal, “Bu takımın ne kadar organize bir takım olduğunu, iyi futbol oynadığını ve çok fazlasıyla koşarak mücadele ettiğini biliyorduk. Çok iyi analiz ettik. İnanın günlerce evimize bile gitmedik. Ekip arkadaşlarımla beraber en küçük detayları bile es geçmeden, her şeyin üzerinde çok fazla durduk ve yoğunlaştık.” ifadelerini kullandı.

“PLANIMIZ İŞLEDİ”

Doğru analizle doğru bir oyun oynadıklarını söyleyen tecrübeli teknik adam konuşmasına şu sözlerler devam etti; “Nasıl bir plan yapmam gerektiğini günlerce düşündüm. Bu takıma göre biz doğru bir plan yaparak doğru bir oyunla, doğru bir kadroyla maça çıkıp, turu geçmek için bugün buraya gelmiştik. Bugün de planımız işledi. Oyuncularım da maçın başından sonuna kadar verdiğim görevlere sadık kalarak, taktik disipline uyarak çok iyi mücadele ettiler. Sonuçta bugün 3-0 gibi net bir galibiyet elde ettik. İkinci maç için çok önemli bir avantaj elde ettik. Buradaki güzel oyun, iyi mücadele ve aldığımızı bu galibiyetten dolayı oyuncularımı tebrik ederim. Buraya kadar gelip bizi destekleyen taraftarlarımıza da çok teşekkür ederim”

“RAKİBİN KARŞISINDA KALMAYI BAŞARDIK”

Rakibi iyi analiz ettiklerinin altını çizen İsmail Kartal, “Bu takımın hem ön direğe hem de arka direğe uzun oyuncuları üzerinden çok net goller attığını biliyorduk ve bizden uzun bir takımdı. Bunun önlemini aldık. Ancak her ne kadar kornerlerden, duran toplardan gol atsa da bu takım, yan atışlarda ve kornerlerden de bu sezon 7 tane gol yediler. Biz de duran toptan buna iyi çalıştık. Birinci golümüz öyle geldi, daha sonra da oyunu tutmasını iyi başardık. Çok fazla geriye yaslanmadık. Takım da çok oyunu açmadan kompakt bir şekilde rakibin karşısında kalmayı başardık.

Rakibimize oyun içerisinde oynayacak hareket alanı bırakmadık. Bazı önemli ve kilit oyuncularına yakın, adam adama oynadık. Onların da saha içerisindeki üretkenliklerini durdurunca bizim kendi oyunumuz zaman zaman ön plana çıktı. Attığımız gollerle de bugün net bir galibiyet elde ettik. Bugün buradan alacağımız 3 puan ülke puanı için çok çok önemliydi. Aynı zamanda Fenerbahçemizin, camiamızın, taraftarlarımızın beklediği mücadeleyle, oyun gücüyle bugün burada kazandığımız için çok mutluyum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x